Atalay Müh. Tic. Ve San. Ltd. Şti.

30 yıl kadar önce eşanjör imalatı ile enerji sektöründe faaliyet göstermeye başlayan ATALAY MÜHENDİSLİK zaman içerisinde faaliyet alanlarını genişleterek; Havalandırma kanal imalatı, merkezi sistem klimalar, soğutma sistemleri ve doğal gaz dallarında doğu ve güneydoğu illeri başta olmak üzere 27 ilde faaliyet göstermektedir. Enerji ve imalat konularında yetişmiş kalifiye elemanlardan oluşan teknik kadrosu ile Alarko Carrier Yetkili Bayiliğini de sürdürmektedir.

Bölgesinde karşılaşılan sorunlara mühendislik mantığı ile çözüm getirmek amacıyla kendi içinde organize olmuş ekipleriyle hizmet vermektedir. Atalay Mühendislik aynı zamanda konusu ile ilgili, sektöre yön veren firmaların doğu ve güneydoğu Anadolu Bölgesi bayiliklerini yapmaktadır.

Verilen hizmeti tamamlamak maksadıyla yetişmiş personeli ile işletme sonrası periyodik bakımları gerçekleştirmesi için, yine aynı çatı altında MERTES MÜHENDİSLİK firması kurulmuştur. Böylelikle mekanik tesisat alanındaki hizmet ağı bütünleştirilerek kurumsallaşma tamamlamıştır.

HEDEFİMİZ

Uzman kadrolarımızla; yurtiçi ve yurtdışında uluslararası standartlarda kaliteli tesisler inşa ederek, mekanik tesisat alanında faaliyet gösteren ve güven duyulan firmalar arasında üst sıralarda yerini almak, gelişen en son teknolojilerden yararlanarak insanımızın hak ettiği yaşam konforunu en üst düzeyde sağlamaktır.

VİZYONUMUZ

Proje ve taahhüt sonrası servisleriyle müşterinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayan, topluma, çalışanlarına ve çevreye değer katan, ulusal ve uluslararası pazarlarda tanınan ve aranan lider firmalardan biri olmaktır.

MİSYON

Çevre koşullarına uygun, doğaya ve insana saygılı, kalite standartlarını ve müşteri isteklerini ön planda tutarak üretim yapmak, yaptığımız yatırım ve sağladığımız istihdamla ülke ekonomisine katkı sağlamak, sürekli gelişim anlayışını ön planda tutarak, yeniliğe ve değişime önem vermek ve uyguladığı yönetim modelleri ile diğer firmalara örnek olmaktır.

Bizler, kalite politikası denilince detaylar üzerinde yoğunlaşılmış ve süreklilik gösteren bir süreci anlıyoruz.Şirket kültüründe yer alan belirlenmiş ve doğru algılanmış vizyonumuz sayesinde gelecekte de lider firmalardan biri olmayı hedefliyoruz.

Kalite politikamızın temel taşlarından biri insan gücümüzdür. Yarattıkları katma değer ve sağladıkları getiriler göz önüne alındığında, en aza indirgenmiş hata oranıyla, rakiplerinden daha hızlı hareket edebilen, zamanında üretimiyle enerjisini verimli kullanabilen, yeni teknolojilere yaptığı yatırımla iş kalitesini arttıran, ekip ruhuna inanan, saygılı, gerekli bilgi ve beceriyle donanmış, yenilikçi, yaratıcılığı şirket yönetimiyle desteklenen, iş ahlakı ve dürüstlüğünü içine sindiren bir organizasyona sahibiz. Müşteri istek ve beklentilerini doğru anlayan, gereklerini sunduğu bilinçli hizmetle yerine getiren, satış sonrasında da sunulan hizmetin ve kazanılan güvenin sürekliliğini sağlamaya çalışan, günün değişen şartlarına toplumsal sorumluluk bilinciyle yaklaşan, kalitenin kontrollü, geliştirilebilir ve sürdürülebilir bir proses olduğuna inanan organizasyonumuzla kalite politikamızı sürdürmeye devam ediyoruz.

SOSYAL SORUMLULUK

Edindiğimiz ve yarattığımız değerleri topluma geri kazandırmayı bir borç bilmekteyiz. Bu amaçla eğitimde ve sağlıkta sivil toplum dernekleriyle ortak çalışmalar yapmaktayız. Yine çeşitli alanlarda ihtiyaç duyan kişileri tespit edip destekliyoruz